Зміна прізвища дитини – процес, який не відбувається спонтанно, але передбачений законодавством України. У житті можуть виникати ситуації, коли виникає потреба змінити прізвище дитини, і для цього існує чіткий механізм, що регулюється Сімейним кодексом.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідповідно до українського
Наприклад, якщо обидва батьки змінюють прізвище, то прізвище дитини до семи років змінюється автоматично. Однак, якщо дитині вже виповнилося 7 років, її згода є обов’язковою. У випадках, коли один із батьків змінює прізвище, це також впливає на дитину, але лише за згодою обох батьків. Особливий порядок діє в ситуаціях, коли один із батьків помер, визнаний померлим, недієздатним або безвісти відсутнім. У таких випадках рішення може ухвалити один із батьків.
Процес зміни прізвища дитини передбачає звернення до відділу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС). Для громадян України, які перебувають за кордоном, це можна зробити через консульські установи. Для оформлення заявки знадобляться паспорт заявника, свідоцтво про народження дитини, заява на зміну прізвища та інші документи, які підтверджують підстави для такої зміни.
Залежно від місця подання заяви, процедура триває до трьох місяців у ДРАЦС або до шести місяців, якщо заяву подано через консульство. Якщо заяву задовольняють, батькам потрібно оновити всі офіційні документи дитини, включно зі свідоцтвом про народження.
Нагадаємо, розлучення та борги: як правильно поділити кредити між подружжям
Раніше ми розповідали, як передати майно у надійні руки: українцям пояснили різницю між дарчою та заповітом
Також, як онукам довести родинні зв’язки з бабусею чи дідусем та отримати спадок без податків