Якщо США запровадять анонсовані санкції проти імпортерів російської нафти, вартість бензину та дизелю в Україні може стрімко зрости приблизно на 10 грн за літр, а ціна автогазу – на 5 грн за літр. Про це заявив засновник групи компаній Prime Дмитро Леушкін в інтерв'ю "УНІАН".

Водiй. Фото: скрін youtube
Водiй. Фото: скрін youtube

За його словами, у такому разі висока ціна на паливо збережеться щонайменше до кінця поточного року. А вже наступного року – очікується нове підвищення вартості.

"А потім ще й акциз з 1 січня 2026 року зросте. Та й курс валюти невідомий... Тому може початися досить відчутне цінове ралі", – наголосив фахівець.

Леушкін пояснив, що швидко замінити російську нафту на світовому ринку не вдасться. Саудівська Аравія, яка могла б оперативно наростити видобуток, уже залучила додаткові свердловини, а США для масштабного збільшення видобутку сланцевої нафти знадобиться приблизно рік.

Популярні новини зараз
Перекази на картку: змусять платити податки навіть за членів родини "Затягли в бус і зламали ребра": в Одесі працівників ТЦК звинувачують у жорстокому побитті лікаря Не сплатити ні за світло, ні за газ: ПриватБанк блокує комунальні платежі Серпень принесе додаткові гроші: кого з пенсіонерів порадують доплатами
Показати ще

"Потенціал США розрахований на довготривалу перспективу. Буріння свердловин для видобутку сланцевої нафти – процес тривалий. Це не так, як у саудитів – відкрили кран, і нафта пішла. У США все відбувається повільніше. Видобуток зростатиме поступово – впродовж року", – пояснив він.

Бензин, автогаз / фото
Бензин, автогаз / фото

Як зазначив експерт, санкції спричинять тимчасовий дефіцит нафти на світовому ринку, адже Китай та Індія припинять закупівлю російської сировини. Це спровокує різкий стрибок цін на нафту.

"Якщо зараз Китай та Індія закриваються від російської нафти – на світовому ринку виникне дефіцит. Швидко його компенсувати не вдасться. І достатньо буде лише однієї новини про нестачу нафти, аби ціна тимчасово підскочила до 90 доларів за барель. А ще урагани та, відповідно, тимчасове припинення видобутку у Мексиканській затоці... Цього вистачить для того, аби восени ціни на нафту залишалися високими", – підкреслив він.