Неврожаї, зливи та пожежі в різних куточках світу, від Азії до Америки, викликають побоювання щодо майбутнього сільськогосподарського виробництва. Це призводить до зростання цін на продовольство, що може збільшити витрати для споживачів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк повідомляє Bloomberg, індекс цін на сільськогосподарську продукцію зафіксував місячне зростання на 7%, що є найвищим показником з моменту початку війни в Україні в 2022 році.
Хоча індекс ще не досяг пікового значення, його зростання відбувається на тлі проблем, з якими стикаються фермери в Бразилії, В'єтнамі та Австралії через надмірні опади та посуху, що загрожують виробництву таких культур, як цукор, зерно та кава.
Якщо тенденція зростання цін продовжиться, це може відобразитися на цінах у супермаркетах. Індекс відстежує ціни на основні сільськогосподарські продукти, що використовуються для виготовлення кормів, підсолоджувачів і хліба.
Зокрема, ціни на какао зросли в 2024 році через дефіцит у Західній Африці, а також зросли ціни на овочі в деяких регіонах. Наприклад, ф'ючерси на пшеницю в Чикаго піднялися у вересні через занепокоєння щодо поганої погоди в країнах-експортерах, які вже мають низькі запаси.
Ціни на каву також зросли: сорт "арабіка" досяг найвищого рівня з 2011 року через негативний вплив погодних умов на дерева. Навіть дешевший сорт "робуста" постраждав, зробивши його ціни практично однаковими з "арабікою".
Додаткові проблеми виникають через посуху, де надмірні дощі під час збору врожаю завдали шкоди виробництву. Бразилія також стикається з посухами, що загрожують урожаю.
Нагадаємо, останню заначку на їжу: в Україні новий стрибок цін на картоплю, м'ясо та крупи
Раніше ми писали про те, що заради сковорідки зі смаженим – доведеться віддати 40 грн: супермаркети змінили ціни на овочі
Крім того, Знай.ua повідомляв, популярна риба розорить гаманці: як змінилися цінники у супермаркетах