В Україні й далі діє воєнний стан та загальна мобілізація. Але в окремих випадках військовослужбовці можуть бути демобілізовані — якщо є на це законні підстави.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДемобілізація передбачена для тих, хто досяг 60-річного віку, визнаний непридатним за висновком ВЛК або має інвалідність. Звільнення також можливе при наявності дитини з інвалідністю, тяжкохворої дитини чи родичів, які потребують постійного догляду. Військових можуть звільнити, якщо вони є єдиними, хто доглядає за особами з інвалідністю І або ІІ групи. Підставою також може бути позбавлення волі або військового звання, пише Закон Укрїни.
Жінки-військовослужбовиці мають право на демобілізацію у разі вагітності, догляду за дитиною до 3 або 6 років, або якщо обоє з подружжя служать і мають дитину до 18 років. Також можуть бути звільнені матері й батьки, які самі виховують дитину, або мають трьох і більше дітей. Окрема підстава — якщо близький родич загинув чи зник безвісти під час війни.
Аби ініціювати звільнення, слід звернутися до частини з підтверджувальними документами. Остаточне рішення ухвалює командування. Зауважимо, що законопроєкт про загальну демобілізацію поки не ухвалений.
Але варто памʼятати, що якби росія не напала, не було б ні мобілізації, ні фронту. У 2014 році росія вторглась, зірвавши Україну з дороги відновлення. І тепер ми боремось за право жити.
Також варто згадати, що військові віддають за нас життя, тому донатити, волонтерити, допомагати ЗСУ — це не вибір, а наш обов’язок.
Раніше ми повідомляли, мобілізація на окупованих територіях: відмова означає смерть.
Росіяни доводять українців до відчаю на окупованих територіях - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, як потрапити до лав ЗСУ без втручання ТЦК: покрокова інструкція.