Купівельна спроможність українців дуже знизилася - багатьом доводиться заощаджувати навіть на їжі. При цьому деякі магазини не соромляться незаконно накручувати ціни. Про це свідчить інформація на сайті Головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області.

Фахівці Держпродспоживслужби виявили факт завищення цін на один із найважливіших соціально значущих продуктів – хліб. Під час перевірки було встановлено, що націнка на хлібобулочні вироби ТМ "Київ хліб" складала від 13,4 до 20,38%.

Ціни на хліб, скріншот: YouTube
Ціни на хліб, скріншот: YouTube

Внаслідок перевірки було ініційовано коригування цін. Так, хліб житньо-пшеничний "Дарницький" було зменшено у вартості з 33 до 32 гривень, батон "Звичайний" - з 28 до 26,5 гривні, батон "Звичайний різаний" - з 29 до 27,4 гривні.

Варто нагадати, що українці можуть подати скаргу у разі виявлення необґрунтованого підвищення цін на соціально значущі продукти. Для цього потрібно звернутись на гарячу лінію Держпродспоживслужби у своєму регіоні або подати звернення в електронному вигляді через сайт.

Популярні новини зараз
Посилення мобілізації: в ТЦК з'являться нові підрозділи для пошуку ухилянтів Сьогодні непридатний, завтра – на передовій: захист від мобілізації приберуть через одну помилку Пенсіонерам дали 10 днів: інакше штраф та позбавлення виплат Просто взяли та закрили: ПриватБанк припиняє обслуговування клієнтів – суд уже втрутився
Показати ще

Ціни на хліб. Фото: скрін youtube
Ціни на хліб. Фото: скрін youtube

До речі, протягом 2024 року в Україні спостерігалося зростання цін на хлібобулочні вироби. Ця тенденція продовжиться і 2025 року. Як заявляють в Інституті аграрної економіки, одна з головних причин подорожчання - зростання цін на сировину.

Раніше інформаційний портал "Знай" повідомляв, нові ціни нівелюють індексацію пенсій: в Україні дорожчають соціально значущі продукти.

Також наш портал інформував, заряд бадьорості коштуватиме 500 гривень: супермаркети показали весняні цінники на каву, цукор та вершки.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, імпортні овочі дорожчають, а українські не витримують конкуренції: коли шалені цінники підуть на спад.