Українці, які мешкають у багатоквартирних будинках, щомісяця отримують рахунки за прибирання прибудинкової території. Однак не завжди такі платіжки є законними.

У яких випадках споживач не зобов'язаний оплачувати рахунки за прибудинкову територію, розповів голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко в ефірі програми "Ранок.LIVE".

Комунальники, фото: youtube
Комунальники, фото: youtube

Експерт зазначив, що платіжки за такі послуги є законними лише у двох випадках:

  • якщо земля біля будинку є у власності мешканців;
  • якщо мешканці офіційно погодилися оплачувати ці послуги.

"Платити за прибирання ми повинні лише у разі, якщо ця земельна ділянка належить нам. Якщо ж територія не оформлена у власність мешканців, то вони не зобов’язані покривати такі витрати", - заявив Олег Попенко.

Популярні новини зараз
Можуть мобілізувати попри бронь: про що не кажуть роботодавці 140 тисяч штрафу за газ: українців почали карати за порушення, які раніше "сходили з рук" Пенсіонерам дали 10 днів: інакше штраф та позбавлення виплат Українці почали отримувати штрафи за житло: кого чекає лист від податкової
Показати ще

Багатоквартирний будинок, скріншот: YouTube
Багатоквартирний будинок, скріншот: YouTube

На практиці ці умови дуже часто ігноруються. Отже, якщо земля не перебуває у власності мешканця та не укладався договір на ці послуги, то споживач має повне право не оплачувати такі платіжки.

Варто зазначити, що послуги прибирання прибудинкової території не захищені мораторієм, тому їх вартість періодично зростає.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, плата за утримання багатоквартирних будинків у Києві зросла вдвічі: покращень чекати не варто.

Також наш портал інформував, українці переплачують за комуналку божевільні гроші: що потрібно терміново перевірити, щоб заощадити.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, комунальні борги можуть перерости у великі неприємності: удар по гаманцю буде нищівним.