Сім'ї українських військовополонених та цивільних заручників місяцями не можуть отримати належні згідно із законом 100 тисяч гривень – державну допомогу, призначену для адвокатів, медичної допомоги та відновлення після полону.

Як повідомила голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник в інтерв'ю на YouTube, затримки пов'язані з бюрократією та структурними змінами в уряді:

"Комісія підтвердила факт позбавлення волі, люди отримали підтвердження, але, незважаючи на це, не можуть місяцями дочекатися виплати. Просто не виплачує казначейство".

Гроші
Гроші

Комісія, яка підтверджує факт позбавлення волі, зіткнулася з невизначеністю: її майбутнє опинилося під питанням через реорганізацію міністерств.

Популярні новини зараз
Масові відключення світла: яким містам готуватись до графіків Ухилянтами можуть стати тисячі чоловіків: кого ТЦК подасть у розшук Обмежено придатним в армії знайшли важку роботу: куди відправлять після мобілізації ПФУ проведе перевірку пенсіонерів: хто отримає більше
Показати ще

«Ми зараз вимагаємо від уряду чіткої відповіді на розподіл повноважень. Окей, ви створили нові міністерства, новий віце-прем'єр-міністр... але це ускладнює процес, який раніше був непростим. Сьогодні я членкиня комісії, і я не знаю, як далі комісія працюватиме. Вона має бути знову створена, але я навіть не розумію, на базі якого міністерства її буде створено", – розповіла Скрипник.

Крім того, реальна вартість допомоги набагато вища. Тільки зубне протезування для одного з тих, хто повернувся з полону, коштувало 120 тисяч гривень, а багатьом сім'ям доводиться виплачувати кредити, взяті в період відсутності годувальника.

Звільнені з полону українці / фото: Telegram Омбудсмана
Звільнені з полону українці / фото: Telegram Омбудсмана

Реорганізація замість рішень

Перейменування Міністерства реінтеграції на Міністерство національної єдності викликало побоювання правозахисників. Вони вважають, що нове відомство повинне взяти на себе відповідальність за постраждалих від війни.

"Сім'я не має, за що жити, тому що витрачають все до копійки на адвокатську допомогу, адже це взагалі єдиний можливий зв'язок із людиною, яка перебуває в полоні. А в деяких цивільних полонених навіть немає можливості найняти адвоката. якщо йдеться про в'язниці на ТІМ Херсонщини чи Запоріжжя: там повний жах, там ніяких адвокатів немає, там просто катівні", – підсумувала Ольга Скрипник.

Ситуація вимагає термінових рішень, адже для сімей полонених ці гроші не просто допомога, а питання виживання.

Нагадаємо, українцям обіцяють виплатити 10 тисяч гривень: як оформити заявку

Раніше ми писали,медсестра загинула при обстрілі, а сім'ї відмовляють у виплатах: сім'я героїні поринула в бюрократичний пекло

Крім того, Знай.ua повідомляв, субсидія обернеться великими боргами: кого змусять повернути державну допомогу