Багато українців мають заборгованість з житлово-комунальних послуг і не знають, як її погашати через недостатній рівень доходу. Щоб борги не спричинили втрату субсидії, нарахування пені або відключення послуг, споживачі можуть скористатися вигідною можливістю.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯкщо грошей на одномоментне погашення боргу немає, можна виплатити суму кількома частинами. Як це зробити, йдеться у Законі України "Про реструктуризацію заборгованості по квартирній платі, плату за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію".
Кожен громадянин України має право звернутися до постачальника послуг та ініціювати укладання договору про реструктуризацію. Розстрочка надається на обумовлений період, як правило, до 12 місяців, але в деяких випадках підприємства можуть піти на поступки та збільшити цей термін.
Борги за які послуги можна реструктурувати:
- теплопостачання;
- природний газ;
- електроенергія;
- водовідведення та водопостачання;
- вивіз сміття та утримання житла.
При цьому важливо врахувати, що сума щомісячних платежів включає як поточні нарахування, так і виплати по реструктуризації. Однак сума не може перевищувати 25% доходу для працюючих громадян та 20% для пенсіонерів та осіб, які отримують соціальну допомогу.
Важливо, що після оформлення реструктуризації, людина може отримувати житлову субсидію, а також уникає ризику нарахування пені або примусового стягнення заборгованості в судовому порядку.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, водоканальники готують нові тарифи: скільки доведеться платити з наступного року.
Також наш портал інформував, перевірки газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який потрібно підписати.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, споживання газу за новими правилами: скільки тепер можна використовувати і як це вплине на платіжки.