В Україні взялися за усунення гендерної нерівності: жінок підтримують у бізнесі, навчанні нових професій і прагнуть зробити оплату праці справедливою.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це розповіли у Міністерстві економіки.
Що пропонують жінкам?
- Можливості для бізнесу. Через грантові програми можна одержати від 150 тис. до 8 млн. гривень на старт або розвиток власної справи.
- Робота за умов. У новому Трудовому кодексі хочуть закріпити вісім видів трудових договорів, включаючи надомну та дистанційну роботу.
- Навчання нових професій. Наразі жінки можуть отримати ваучери на 30 тис. грн для навчання 30 затребуваним професіям. Серед них – водій трамвая, кранівниця, екскаваторниця та інші.
- Справедлива оплата праці. До 2030 року планують скоротити розрив у зарплатах чоловіків та жінок до 13,6%. Наразі жінки заробляють у середньому на 18,6% менше, ніж чоловіки за ту саму роботу.
Чому це важливо?
Під час війни жінки все частіше беруть він лідерські ролі, запускають бізнеси і освоюють чоловічі професії. Але бар'єри все ще є:
- Жінки рідше обіймають керівні посади.
- Високооплачувані галузі переважно «чоловічі».
- Навіть на однакових позиціях зарплати жінок нижчі.
Що кажуть експерти?
Юлія Свириденко, перший віце-прем'єр-міністр:
"Наша амбітна мета – до 2030 року знизити розрив в оплаті праці жінок і чоловіків до 13,6%".
Тетяна Бережна, заступник міністра економіки:
"У листопаді ми запровадили ваучери для жінок – тепер кожна жінка зможе отримати 30 тис. осіб. грн для оволодіння однією з 30 професій".
Сабін Фрейзер Гюнеш, ООН Жінки в Україні:
"Усунення цієї нерівності – це не просто питання справедливості; це повне розкриття потенціалу нашої робочої сили на користь економічного розвитку України та сприяння більш інклюзивному та гендерно-відповідальному відновленню".
Нагадаємо, чим більше плачете - тим щасливішим стаєте: вчені шокували дослідженням про сльози
Раніше ми писали, прикордонники після 5 годин розбирань залишили українку без паспорта на трасі у "шахівну" ніч
Крім того, Знай.ua повідомляв, херсонка в Канаді дізналася картини свого батька на виставці окупантів під чужим ім'ям: "Ранило в кожну клітинку"