Ринок праці в Україні суттєво змінився через війну. Директорка Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк зазначає, що попит на працівників перевищує пропозицію, а кваліфікованих кадрів бракує.

Люди часто змінюють професії або переїжджають у пошуках роботи. Жінки все частіше обирають спеціальності, які раніше вважалися "чоловічими", наприклад, працюють водійками, слюсарками чи електромонтерками.

Дисбаланс між попитом і пропозицією. Рівень безробіття у 2023 році оцінювався в 18,3%, і уряд планує знизити його до 11% до 2027 року. На "Єдиному порталі вакансій" зараз доступно близько 230 тисяч пропозицій. Найчастіше шукають працівників торгівлі, водіїв, будівельників, а також лікарів. Натомість у прифронтових регіонах із працевлаштуванням значно складніше через зруйновану інфраструктуру.

Зруйнований об'єкт / фото
Зруйнований об'єкт / фото

Зарплати та умови. Середня зарплата за вакансіями на порталі становить 21 тисячу гривень. Вищі заробітки у сфері IT, нерухомості та автобізнесу. Роботодавці стають гнучкішими, пропонуючи соціальні бонуси, дистанційну роботу чи навіть житло.

Популярні новини зараз
Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК Помилка може дорого обійтися: що змінилося у правилах передачі показників лічильників газу Краще не беріть 500 гривень у касирів: українців попередили про небезпеку, і навіть банк не допоможе Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт
Показати ще

Чоловік, який працює за компютером
Чоловік, який працює за компютером

Допомога безробітним. Служба зайнятості надає ваучери на навчання та гранти для розвитку бізнесу. Програма "Власна справа" пропонує до 250 тисяч гривень для старту бізнесу, а для ветеранів — до 1 мільйона. З 2022 року завдяки грантам створено понад 40 тисяч нових робочих місць.

Гроші. Кадр з ютуба
Гроші. Кадр з ютуба

У майбутньому держава планує підтримувати тих, хто повернеться на ринок праці після війни, розвиваючи цифрові інструменти та мережу центрів зайнятості.

Раніше ми повідомляли, виживати стало ще складніше: бізнеси скорочують персонал та піднімають ціни.

Відпочинок буде тільки снитись: кому можуть відмовити у відпустці - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, без роботи не залишуться: які працівники в пріоритеті на ринку праці.