Тільки незначна частина ветеранів, які шукають роботу, звертається до центрів зайнятості, і це пов’язано з існуванням упереджень між ними та роботодавцями. У Міністерстві у справах ветеранів вважають, що настав час змінювати цю ситуацію.
Про це "Телеграфу" розповіла міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова, що працевлаштування ветеранів є однією з головних задач відомства. Проблема ускладнюється тим, що в Україні ситуація з ветеранами відрізняється від інших країн.

Ветерани ЗСУ. Фото: скриншот Telegram
Ветерани ЗСУ. Фото: скриншот Telegram

Наші ветерани часто мають цивільний досвід і не просто повертаються з військової служби, як це буває в інших державах. Водночас за роки війни з’явилася взаємна стигматизація: роботодавці побоюються брати ветеранів через стереотипи про їхні можливі проблеми з психічним здоров’ям, фізичним станом чи адаптацією до цивільного життя. Ветерани ж нерідко з недовірою ставляться до пропозицій роботи.

Попри те, що великі компанії створюють програми для підтримки ветеранів і працюють над адаптацією їх до робочого середовища, цих зусиль поки недостатньо.

Ветерани ЗСУ. Фото: скриншот Telegram
Ветерани ЗСУ. Фото: скриншот Telegram

Значну допомогу у вирішенні проблеми надає Veteran Hub, але цього все одно не вистачає, щоб повністю забезпечити ветеранів робочими місцями та задовольнити попит роботодавців на кваліфіковані кадри.

Популярні новини зараз
Мобілізовують навіть заброньованих: юрист пояснила причини Ухилянтами можуть стати тисячі чоловіків: кого ТЦК подасть у розшук Гороскоп на сьогодні 3 квітня: чому четвер стане справжнім випробуванням "Нафтогаз" висунув вимогу всім споживачам: на виконання кілька днів
Показати ще

Нагадаємо, воюючи за країну, військовий втратив свій будинок під Києвом через рейдерів: "Я – законний власник, для них пусте місце"

Раніше ми писали про те, що Пенсійний фонд скасовує обмеження: скільки тепер отримуватимуть ветерани

Крім того, Знай.ua повідомляв, військовий запропонував впровадити "чергу на фронт": як має змінитися служба у ЗСУ