Багато хто вважає, що у власній квартирі можна робити все, що завгодно, проте це не зовсім так. В Україні існують законодавчі норми, які регулюють поведінку мешканців багатоквартирних будинків. Порушення цих правил може спричинити не лише конфлікти з сусідами, а й суттєві штрафи.

Однією з найпоширеніших причин незгоди між сусідами є шум, особливо під час ремонтних робіт. Закон визначає чіткі обмеження щодо шумних дій: по буднях працювати з інструментами, що створюють гучні звуки, дозволено з 8:00 до 21:00. У вихідні та святкові дні такі роботи взагалі заборонені.

Ремонт, фото allvin
Ремонт, фото allvin

Якщо правила порушуються, сусіди мають право викликати поліцію, яка може застосувати штрафні санкції. Сума штрафу для фізичних осіб становить від 85 до 255 гривень, а для підприємств — від 255 до 510 гривень. За повторне порушення штрафи збільшуються до 510 гривень для фізичних осіб і до 2 550 гривень для юридичних.

Крім того, порушники можуть втратити обладнання чи апаратуру, яка створює надмірний шум. Утім, не всі шуми є порушенням. Наприклад, дитячий плач або звуки від домашніх тварин не регламентуються цими правилами. У таких випадках потрібно звертатися до органів опіки чи служб захисту тварин.

Шумні сусіди, кадр з відео
Шумні сусіди, кадр з відео

Популярні новини зараз
Повістки можуть вручити заброньованим: яка відповідальність за відмову Виплати зростуть, але не лише завдяки індексації: як зміняться пенсії у 2025 році Деяким категоріям українців зменшать пенсії: хто в зоні ризику Діставайте старі документи: кому потрібно терміново замінити паспорт-книжечку на ID-картку
Показати ще

Ще одним розповсюдженим порушенням є самовільне перепланування квартири. Незважаючи на те, що власник має право здійснювати певні зміни у своєму житлі, існують обмеження.

Зокрема, заборонено демонтувати балконні блоки, руйнувати опорні конструкції, переносити радіатори центрального опалення на балкон, розбирати зовнішні стіни для об’єднання кімнати з балконом або змінювати розташування санвузлів. Такі дії можуть не лише пошкодити будівлю, а й створити небезпеку для інших мешканців. Штраф за подібні порушення варіюється від 1 700 до 4 250 гривень.

Нагадаємо про штраф за дрова: як не отримати претензії за зрубування власних дерев

Також, на додаток до штрафу – реальний термін: у яких випадках ухилянти можуть потрапити за ґрати

Також, українців чекають фінансові перевірки: яка сума доходу зацікавить податкову