До 2030 року система вищої освіти в Україні зазнає значних змін. Міністерство освіти і науки працює над реформою, яка передбачає трансформацію мережі закладів вищої освіти (ЗВО) та їх поділ на три основні типи.

Це дозволить уніфікувати українську систему освіти відповідно до стандартів Європейського Союзу, повідомляють в інтерв’ю “Дзеркалу тижня”.

Скорочення кількості університетів
Наразі в Україні діє 151 державний та 90 приватних університетів. За словами заступника міністра освіти і науки Михайла Винницького, ця кількість буде зменшена до сотні, щоб підвищити якість освіти та оптимізувати ресурси.

Студенти йдуть в університет
Студенти йдуть в університет

Три типи університетів

Популярні новини зараз
Гроші більше не сховаєш: влада отримала дані про рахунки українців Абоненти Vodafone залишаться без зв'язку: кому потрібно терміново замінити SIM-картку Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК Українцям доплатять 20% до пенсії: хто у списках на підвищення
Показати ще
  1. Класичні університети – це заклади з широким спектром спеціальностей, зокрема гуманітарних, соціальних та природничих наук. У таких університетах розвивається потужна наукова інфраструктура. Приклади — медичні факультети чи інститути, які можуть працювати автономно. В найуспішніших класичних університетах більшість студентів – магістри та аспіранти.

  2. Прикладні університети – орієнтовані на співпрацю з бізнесом та розвиток дуальних програм. Основний акцент робиться на прикладних дослідженнях, що сприяє інтеграції студентів у ринок праці.

  3. Світоглядні академії – це заклади, які фокусуються на формуванні критичного мислення, творчих та світоглядних компетентностей. Наприклад, це можуть бути академії Liberal Arts, художні чи музичні заклади. Їхня основна мета – підготовка бакалаврів із широким світоглядом.

Особливості реформи
Як зазначив Винницький, немає сенсу об'єднувати вузькоспеціалізовані заклади, такі як консерваторії, з університетами. Їхнє завдання – зосереджуватися на вузьких дисциплінах. При цьому університети, що пропонують міждисциплінарну освіту, зможуть задовольнити потреби суспільства в підготовці фахівців із різностороннім світоглядом. Приклади таких підходів демонструють Острозька академія, Києво-Могилянська академія та Український католицький університет.

Студенти, "Києво-Могилянська академія" - фото з Фейсбук
Студенти, "Києво-Могилянська академія" - фото з Фейсбук

Ця реформа має зробити вищу освіту в Україні якіснішою, конкурентоздатною та більш пристосованою до потреб сучасного світу.

Раніше ми повідомляли, сучасна профорієнтація у школах: якою вона має бути та що мають знати батьки?

Українцям оплатять навчання у вишах, але є умови: які професії можна здобути державним коштом - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, майбутнім студентам доведеться попотіти: оголосили нові правила вступної кампанії-2025.