Українці, які не користуються централізованим опаленням або природним газом, можуть розраховувати на житлову субсидію чи пільгу для придбання твердого і пічного побутового палива. Це суттєва підтримка від держави для тих, чиї доходи не дозволяють самостійно покрити витрати на обігрів домівок, повідомляє ПФУ.

На субсидію можуть претендувати домогосподарства, які не мають централізованого опалення та обігрівають свої оселі дровами, вугіллям чи іншим твердим паливом. Пільги ж доступні для таких категорій громадян:

  • ветерани війни;
  • постраждалі від Чорнобильської катастрофи;
  • багатодітні сім’ї;
  • інші соціально вразливі групи.

    Дрова. Фото скріншот з Youtube
    Дрова. Фото скріншот з Youtube

Для отримання субсидії або пільги необхідно звернутися до органів Пенсійного фонду України та надати такі документи:

  1. Для субсидії: заява і декларація про доходи домогосподарства.
  2. Для пільги: заява та довідка про наявність пічного опалення (за потреби).

Якщо домогосподарство отримувало пільгу або субсидію раніше, додаткова підтримка на другий рік надається автоматично. Вона виплачується один раз за опалювальний період і залежить від уже нарахованих пільг чи субсидії.

Популярні новини зараз
За кермо не всім тепер можна: які вікові обмеження запровадили для водіїв в Україні Ухилянтів порадували нововведеннями: без візиту до ТЦК і суттєва знижка Продається на ринках та магазинах: в Україні з'явився на прилавках смертельно небезпечний продукт Сивина - не перешкода: почалася активна мобілізація українців похилого віку, де знадобляться дідусі 60+
Показати ще

Громадяни, які вперше вирішили скористатися державною допомогою, повинні подати заяву до кінця поточного року. Це дозволить отримати необхідні кошти без затримок, а в майбутньому — автоматичну підтримку.

Сума підтримки розраховується індивідуально для кожного домогосподарства, зважаючи на розмір субсидії чи пільги, які нараховуються.

Нагадаємо, анулювання субсидій в Україні: хто може залишитись без грошей на комуналку

Раніше ми розповідали, що в Україні пенсії ставлять на "паузу": у ПФУ відповіли, чому люди залишаються без грошей

Також, комунальні борги не зникнуть самі: як не довести справу до суду