Багато українців, чиї будинки перетворилися на руїни через війну, сподівалися на державну допомогу. Закон обіцяє компенсації як за пошкоджене, так і повністю знищене житло. Але реальність, як завжди, виявилася складнішою: навіть у регіонах, не окупованих ворогом, таких виплат досягти практично неможливо.

Ось, наприклад, місто Годинник Яр. Попри постійні атаки він залишається під контролем України. Але компенсації тут не отримала ще жодна людина, хоча заяв подано сотні. Про це пише Бахмут IN.UA.

Люди біля своєї зруйнованої автівки
Люди біля своєї зруйнованої автівки

Чому гроші недоступні?

Сергій Чаус, голова Часовоярської міської військової адміністрації, пояснює: головна перешкода – неможливість обстежити зруйновані будинки.

Популярні новини зараз
Приготуйте документи: нові правила ідентифікації для пенсіонерів Платитимете всього 1,32 гривні за кіловат: українцям пропонують унікальну можливість економії на комуналці Мобільний зв'язок стає розкішшю: Київстар приголомшив абонентів оновленими тарифами "Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Показати ще

"Комісії працюють, але, на жаль, основна робота – виїзд та фіксація руйнувань та пошкоджень – поки що неможлива. Тому неможливо оформити акт обстеження, який робить не одна особа, а ціла комісія", – каже Чаус.

Причому проблема стосується не лише Часового Яру. Така сама ситуація в Бахмуті, Соледарі, Торецьку.

Дитина на тлі зруйнованої багатоповерхівки / фото: Юрій Білак
Дитина на тлі зруйнованої багатоповерхівки / фото: Юрій Білак

Що робити мешканцям?

Незважаючи на всю бюрократичну безнадію, подати заяву на компенсацію все ж таки можна. Це хоч і не гарантує виплати, але залишає шанс на майбутнє. Звертатися треба до місцевої військової адміністрації.

А як бути із будинками на окупованих територіях?

Для тих, хто втратив житло в окупації, наразі розробляється законопроєкт №11161. Якщо його ухвалять, власники зможуть отримати компенсації за наявності документів на нерухомість. Щоправда, коли саме це стане можливим, поки що ніхто не знає.

У двох словах

Ситуація залишається важкою: війна уповільнює всі процеси, а людям доводиться жити чекаючи як перемоги, а й справедливості. Заяви можна подати, але реальна допомога досі залишається мрією для багатьох українців.

А ми нагадуємо, платити треба, а грошей немає: чи можуть списати комунальні борги

Раніше стало відомо про те, що Кременчуг може опинитися під водою за 45 хвилин: екстрені заходи у разі руйнування ГЕС

Крім того, Знай.ua повідомляв, Чорнобильська зона перетворилася на "пенсійний рай" для 125 тисяч українців: 15 млрд гривень із бюджету йде їм