Історії військових про проблеми з кредитами та послугою "Оплата частинами" набирають обертів. Банки начебто і не відмовляють відкрито, але зрештою знайти причину відмови – як шукати голку у копиці сіна. Що ж відбувається? Розповіли у LIGA.net.

Візьмемо, наприклад, історію військовослужбовця Людмили. Вона ще до війни взяла телефон на виплат через "Оплату частинами" у ПриватБанку. Все було чудово: платила вчасно, жодних проблем. Але після початку вторгнення зауважила, що ліміт став рівним лише залишку боргу.

Коли вона повністю закрила борг, ліміт обнулився. Спроби знову скористатися послугою виявились марними. Людмила навіть оновила картку та надала всі документи, але банк відмовив. І тут менеджер тонко натякнув: це може бути пов'язане з її статусом військовослужбовця.

І це не одиничний випадок. Багато військових стикаються з тим, що їм відмовляють у кредитах чи розстрочках.

ПриватБанк, фото: скріншот з YouTube
ПриватБанк, фото: скріншот з YouTube

Популярні новини зараз
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Показати ще

А що кажуть банки?

Банки, звичайно, свою правоту обстоюють:

  • Приватбанк чесно визнав, що "Оплата частинами" для військових зараз недоступна, але в правилах такого обмеження не зазначено.
  • Monobank запевняє, що статус військового не впливає на їхнє рішення, але як саме працює їхня система скорингу, розголошувати не стали.
  • ПУМБ стверджує, що кредити видаються індивідуально, а належність до ЗСУ взагалі не має значення.

ПУМБ
ПУМБ

У чому причина відмов?

Юристи підказують, що річ у грошах. Закон про соцзахист військових дає солдатам право на кредитні канікули, тобто банки не можуть нараховувати відсотки, штрафи та пені. А це для фінансових установ зовсім невигідно. Виходить, що кредит для військового майже подарунок.

Юрист Максим Полішкевич вважає, що банки просто мінімізують ризики, навіть якщо це виглядає дискримінацією.

Українські гроші, Zik
Українські гроші, Zik

Що робити, якщо вам відмовили?

Якщо банк зачинив двері, не здавайтеся:

Запитайте письмову відмову. Попросіть у банку офіційну відповідь із зазначенням причин. Іноді це змушує їх переглянути рішення.

Подайте скаргу. Якщо діалог не допоміг, напишіть скаргу:

  • Посібнику банку – попросіть переглянути заявку.
  • Національний банк України – він зобов'язаний перевірити дії банку.

Розгляньте судовий шлях. Якщо відмова принесла вам збитки (наприклад, ви взяли дорожчий кредит в іншому банку), можна подати позов про компенсацію. Але цей шлях довгий і витратний, тож підходить не всім.

Спробуйте інший банк. Не зациклюйтесь на одному місці – інші банки можуть запропонувати найкращі умови.

Пам'ятайте: ви маєте право знати, чому вам відмовили, і домагатися справедливості. Ваш статус – це не причина дискримінації!

Нагадаємо, долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа

Раніше ми писали про те, що податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Крім того, Знай.ua повідомляв, ПриватБанк роздає подарунки в мобільному додатку: як отримати 20% знижки на гаджети та техніку