Український уряд готується реформувати систему медико-соціальної експертизи (МСЕК) через корупційні скандали. Одним із найбільш резонансних випадків стало те, як 41 прокурор з Хмельницької області незаконно отримали довідки про інвалідність під час війни. Це стало причиною необхідності змін у цій сфері.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗ 2025 року зміниться система оцінки людей з інвалідністю. Оцінку проводитимуть не спеціалісти МСЕК, а медичні експерти багатопрофільних лікарень, яких створять по всій Україні. Планують відкрити близько 300 таких медзакладів, щоб забезпечити рівний доступ до послуг для людей з інвалідністю.
Зміни спростять процес встановлення інвалідності: тепер можна звертатися до сімейного лікаря, який одразу направить на обстеження, без попередньої комісії. Також не потрібно чекати 120 днів лікарняного, оцінювання можна буде пройти одразу після встановлення діагнозу.
Одне з головних досягнень реформи — повна цифровізація процесів. Усі рішення експертів автоматично фіксуватимуться в електронній системі, що зробить інформацію більш доступною та прозорою. Склад експертної групи для кожного пацієнта формуватиметься індивідуально, що дозволить врахувати особливі потреби кожного.
З 2026 року оцінювання буде записуватися на відео, що допоможе зменшити зловживання та підвищити точність рішень. Також створять Центр оцінки функціонального стану, який перевірятиме рішення експертів і розглядатиме апеляції.
Особи з довічним статусом інвалідності збережуть всі свої пільги, а тим, хто потребує повторного огляду, продовжать термін на 6 місяців, що додасть стабільності.
Нагадаємо, МСЕК хочуть розпустити: українцям з інвалідністю готують нові правила
Раніше ми писали про те, що син голови Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи активно намагається вивести нажите із країни
Крім того, Знай.ua повідомляв, МСЕК відходять у минуле: інвалідність встановлюватимуть за новими правилами