У великих містах України тарифи на воду для населення залишаються "замороженими" за рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.

У зв'язку з цим багато підприємств накопичили борги, адже надходження від споживачів не покривають витрати на надання послуг. У подібній ситуації, зокрема, опинився "Луцькводоканал". Про це пише "ВолиньUA".

Працівник водоканалу / фото: Freepik
Працівник водоканалу / фото: Freepik

У підприємстві наголосили, що направили запит до Нацкомісії з обґрунтуванням необхідності затвердження нових тарифів на водопостачання та водовідведення на 2025 рік.

Водоканальники нагадали, що з 1 червня 2024 року було проведено коригування тарифів, але воно торкнулося всіх категорій споживачів, окрім "населення". Для побутових споживачів досі застосовуються економічно застарілі тарифи, які діють на 24.02.2022.

Популярні новини зараз
Приватбанк масово закриває доступ до рахунків - що вимагає Вашу квартиру оподаткують по-новому: скільки змусять платити за власне житло Ухилянтів дістануть з-під дивану: які методи запровадила поліція Гороскоп на сьогодні 8 квітня: яким знакам Зодіаку вівторок принесе розчарування
Показати ще

Водопостачання. Фото: скрін youtube
Водопостачання. Фото: скрін youtube

"Заморожування" тарифів для цієї категорії споживачів призвела до недоотримання коштів підприємством та зростанням заборгованості. За 9 місяців водоканал зазнав збитків на суму 83 мільйони гривень. При цьому фінансування з міського бюджету лише частково охоплює цю суму.

Наголошується, що коштів не вистачає навіть на покриття витрат на основну діяльність, а саме за статтями – електроенергія, реагенти, паливо, матеріали для проведення ремонтів, сплата податків та оплата праці.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, батареї холодні, а платіжки надхмарні: як поскаржитися на неякісні комунальні послуги.

Також наш портал інформував, платіжки за листопад не потішать: за які комунальні послуги доведеться заплатити більше.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, водопостачання може подорожчати вдвічі: нові платіжки залишать без останньої сорочки.