З настанням похолодання в Україні знову почали зростати ціни на курячі яйця. Чи варто очікувати цінових рекордів, йдеться у матеріалі видання "РБК-Україна".

У жовтні цінники на яйця збільшились у середньому на 10%, якщо порівнювати з минулим місяцем. Якщо влітку продукт можна було купити за 35-40 гривень за десяток, то зараз у середньому за 45 гривень. Вартість залежить від виробника та сорту продукції.

Курячі яйця. Фото: скрін youtube
Курячі яйця. Фото: скрін youtube

Подорожчання у цій категорії обумовлено, зокрема, сезонністю. Господарства змушені витрачати більше коштів на електроенергію у зв'язку зі зниженням температури повітря та скороченням тривалості світлої частини доби.

На додаток зросли ціни на зернові корми для курей, а це дзеркально відбивається на кінцевій вартості продукції. У Всеукраїнській аграрній раді прогнозують, що восени та взимку вартість м'яса птиці та курячі яйця можуть подорожчати приблизно на 10-15%.

Популярні новини зараз
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Ціни на курячі яйця. Фото: скрін youtube
Ціни на курячі яйця. Фото: скрін youtube

Водночас аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Максим Гопка переконаний, що цінових рекордів очікувати не варто і ціни на яйця не піднімуться до 70 гривень за десяток, як це було восени 2022 року.

"Єдиним ризиком, що може призвести до зростання яєць більш ніж на 10% є раптове зростання вартості електроенергії чи альтернативних засобів генерації в короткостроковому майбутньому", - заявив фахівець.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, молоко, вершки та сметана – розкіш для простого українця: як змінилися ціни.

Також наш портал інформував, нова хвиля подорожчання: як змінилися ціни на огірки, перець та помідори.

Крім того, ми писали, соняшникова олія, борошно і цукор: де купувати продукти першої необхідності, щоб заощадити.