Складна зима, постійні обстріли та важка економічна ситуація ніяк не змінять ставлення комунальних підприємств до боржників.

Адвокат Станіслав Ліфлянчик у коментарі для "24 Каналу" розповів, що чекає на неплатників в опалювальному сезоні 2024-2025.

Платіжки за комуналку. Фото: скрін youtube
Платіжки за комуналку. Фото: скрін youtube

Постачальники комунальних послуг незважаючи на війну та всі її негативні наслідки, все одно стягуватимуть заборгованість зі споживачів, які не сплачують рахунки. Крім того, таким громадянам можуть вимикатися послуги.

"Тож, враховуючи, що сезон опалення взимку буде доволі складний, з боржниками будуть поводитись безкомпромісно і цинічно. Щоб не стати жертвою цього, необхідно виконати декілька порад", - зазначив адвокат.

Популярні новини зараз
Майже 100 грн – і це лише за каналізацію: з квітня змінюються тарифи Залишиться тільки жебракувати: від України вимагають підвищення тарифів Можна залишитись без пенсії: українцям дали лише 10 днів На плечі українців можуть лягти чужі борги за комуналку: коли це можливо
Показати ще

Оплата комуналки. Фото: скрін youtube
Оплата комуналки. Фото: скрін youtube

Станіслав Ліфлянчик радить боржникам насамперед звернутися до постачальника та домовитися про реструктуризацію боргу. Найчастіше підприємства йдуть на зустріч і дозволяють розбити борг на кілька частин для зручнішої оплати.

Попередження про борг за комуналку. Фото: скрін youtube
Попередження про борг за комуналку. Фото: скрін youtube

Якщо ж споживач сумнівається у законності нарахування заборгованості, то порядок дій дещо інший. Слід зібрати документи, які підтвердять правоту абонента, наприклад квитанції про сплату, показники лічильника, а також скласти заяву про перерахунок заборгованості та передати постачальнику.

При ігноруванні заяви постачальником послуг слід надіслати скаргу до міністерства, а далі можна звертатися до суду.

Раніше інформаційний портал "Знай" повідомляв, українцям пригрозили збільшеними рахунками: ігнорування підготовки до опалювального сезону дорого обійдеться.

Також наш портал інформував, для оплати газового опалення або купівлі дров: як отримати грошову допомогу.

Крім того, ми писали, кубометр води коштуватиме дорожче 100 гривень: чекайте на астрономічні платіжки.