В Україні більшість громад справляються із виконанням бюджетів, але деяким доводиться нелегко, як, наприклад, гірським селам. Грошей до кінця року їм не вистачить і вони відчайдушно шукають додаткові джерела доходів, щоб не просто вижити, а й розвиватися.

Заступник начальника Чернівецької ОВ Олена Атаманюк у відео пояснила, що успішні громади процвітають завдяки активному бізнесу, який сплачує податки та залученню інвесторів. Однак деякі компанії досі працюють "у тіні", уникаючи сплати податків, а отже, гроші до бюджетів не надходять.

Довгожителі, фото: unsplash.com
Довгожителі, фото: unsplash.com

Що робити, щоб покращити бюджет?

Атаманюк упевнена: для того, щоб громада почала заробляти більше, потрібно хоча б два роки активної роботи. Важливо як шукати нові доходи, а й грамотно керувати витратами.

Де взяти гроші?

Хороші новини у громад з'явилося нове джерело прибутків: мінімальний податок на сільгоспземлі. Це вже принесло деяким до 6 мільйонів гривень. Також доходи можна збільшити за рахунок акцизного податку та нормативної оцінки земель, що дозволить більше заробляти на оренді.

Популярні новини зараз
Не сплатити ні за світло, ні за газ: ПриватБанк блокує комунальні платежі Важливе нововведення з 1 серпня: стосується всіх, у кого є банківські картки Гроші знайдуть на іншій карті: як з 1 серпня зміниться безготівкова оплата для всіх українців ТЦК почали вилучати права на блокпостах: адвокат пояснила, що потрібно робити
Показати ще

Деякі громади вже оцифрували інформацію про земельні ділянки і тепер достеменно знають, хто володіє землею і чи сплачує він податки.

пенсіонери
пенсіонери

Командна робота запорука успіху

За словами Атаманюк, успіх будь-якої громади залежить не лише від її голови, а й від усієї команди. Якщо депутати та співробітники громади не активні у пошуку інвестицій та не займаються розвитком, то нічого не зміниться. У деяких громадах навіть немає фахівців, які відповідають за економіку, і це серйозна проблема.

Але не все так погано ОВА допомагає громадам із залученням інвесторів, проводить зустрічі з бізнесом та інформує про грантові програми, які можуть допомогти створювати нові робочі місця.

Тож шанси на покращення є, головне діяти і не сидіти склавши руки.

Нагадаємо, будемо платити задарма? Чи вирішать надхмарні тарифи проблеми водоканалів

Раніше ми писали про те, що випишуть з квартири без вашого відома: хто може стати "бомжем"

Крім того, Знай.ua повідомляв, в Україні назріває комунальна криза: рішення Мінфіну ставить під загрозу тепло у будинках