В Україні може продовжитися практика економічного бронювання від мобілізації. Це питання можуть вирішити наприкінці 2024 або на початку 2025 року, і воно залежатиме від ситуації на фронті та темпів мобілізації.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВлада не відмовляється від ідеї надавати "економічну броню" для працівників, але повернення до цього питання залежить від мобілізаційних процесів. Як пояснюють джерела, зараз головна увага спрямована на фронт, оскільки військовий тиск з боку ворога залишається сильним.
Концепція "воюй або працюй", яку ще влітку озвучили президент та прем’єр-міністр, залишається в силі. Однак зараз складно ухвалювати рішення про бронювання працівників на підставі сплачених податків або рівня зарплат, коли в країні триває активна мобілізація.
Один із можливих варіантів продовження "економічної броні" – це її щомісячне продовження для підприємств, які сплачують певний рівень податків, зокрема податок на доходи фізичних осіб. Це дасть змогу зберігати броню для працівників, важливих для економіки країни.
За словами джерел, це питання можуть вирішити як через ухвалення відповідного закону у Верховній Раді, так і через постанову Кабінету міністрів. Наразі законодавчі ініціативи щодо бронювання вже зареєстровані в парламенті, однак ще не пройшли перше читання. Депутати активно обговорюють доцільність ухвалення такого закону, але остаточного рішення поки що немає.
Таким чином, економічне бронювання залишається важливою темою, але її реалізація залежатиме від подальшого розвитку подій на фронті та мобілізаційних потреб країни.
Раніше ми повідомляли, чи можна вибрати місце для служби після вручення повістки?
Хто має імунітет від мобілізації- детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, відстрочка від мобілізації, пояснили важливі нюанси.