Кілька місяців тому в Україні було відновлено процедуру обов'язкової перевірки газового лічильника.

Деякі споживачі активно відмовляються проводити перевірки, посилаючись на те, що термін дії перевірки ще не минув.

Повірка лічильників, скріншот: YouTube
Повірка лічильників, скріншот: YouTube

Періодичність, за якою перевірятиметься лічильник, встановлюється місцевим органом виконавчої влади. Так, лічильники класу 1,0 повинні зазнавати регулярної перевірки терміном раз на 2 роки. Клас лічильників 1,5 повинен перевірятися раз на 8 років. Клас лічильника вказаний у техпаспорті обладнання. Перевірка забезпечує точність передачі і показує справність устаткування.

Показники лічильника. Фото: скрін youtube
Показники лічильника. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Новий штраф стане несподіванкою: українців попередили, скільки грошей готувати Пенсії не буде – платитимуть "сльози": хто з українців приречений на старість у злиднях В Україні помітили жука-наркоділера: чим небезпечний Віталій Сухович: у найбагатшого лісника знайшли мільйони доларів
Показати ще

До того ж, жодного значення не має, хто власник лічильника – споживач чи компанія, яка є постачальником газу. Повна перевірка повністю лежить на компанії, що постачає газ. Перевірка проводиться лише обласними газовими організаціями, адже споживач не має на це жодної компетенції. Витрати на перевірки лічильників облгазами вже є у тарифі на послуги із постачання.

Показники лічильників, скріншот: YouTube
Показники лічильників, скріншот: YouTube

Якщо споживач перешкоджає проведенню перевірки, представник облгазу підписує акт про порушення. Споживач повинен поставити підпис, де зазначено, що рішення, ухвалене ним, матиме наслідки. Якщо споживач відмовляється від укладання акта, відповідальність із нього не знімається.

У такому разі споживач буде змушений виплатити суму збитків за споживання газу згідно з граничними обсягами. Тому перешкоджати повірці не потрібно, адже громадянин тоді буде зобов'язаний заплатити відповідно до накладених на нього санкцій.

Нагадаємо, що субсидіанти отримали попередження від комунальників: ризикуєте втратити допомогу.

Раніше ми повідомляли, що комуналка злетить на 75%: українцям порадили затягнути пояси та попрощатися із заначками.