Національний банк України ставить перед собою завдання, щоб депозити та облігації у гривнях залишалися привабливими для громадян. Іншими словами, щоб їхня прибутковість перекривала річну девальвацію гривні. Виходить, що українці, які скуповують валюту (долари, євро) і зберігають її вдома, втрачають вартість цих грошей.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це розповів старший економіст "Центру економічної стратегії" Юрій Гайдай.
За його словами, зберігання готівки піддає гроші іншим ризикам – крадіжці, пожежі тощо. Через що власник може залишитись зовсім без коштів.
"Купити ОВДП чи вкласти гроші на депозит має бути не менш привабливим варіантом, ніж купити євро чи долар і покласти під подушку. Я не розумію, чому українці все ще купують валюту і просто зберігають її вдома, понад суму "заначки на форс-мажор" . Таким чином вони втрачають вартість цих коштів через інфляцію, наражаються на додаткові ризики, такі як крадіжки, пожежі, обстріли тощо», – сказав Гайдай.
Крім того, зазначив він, зараз "добрий час і для бізнес-інвестицій". Адже в окремих галузях можна розраховувати на більшу прибутковість, ніж від консервативних депозитів чи ОВДП.
"У що б я не вкладався зараз точно, то це в додаткові бетонометри для отримання доходу. Рівень ризику та невизначеності занадто високий за нинішньої прибутковості", - зазначив експерт.
Водночас він наголосив: якщо наступного року буде достатньо зовнішнього фінансування, Нацбанк не матиме причин відходити від режиму керованої гнучкості. Який передбачає плавну девальвацію гривні під контролем НБУ. Інакше кажучи, курс іноземних валют – зокрема, долара, – зростатиме.
Нагадаємо, світла в кінці тунелю поки не видно: що буде з цінами в Україні.
Раніше повідомлялося, нижче не буде? Озвучено курс долара на кінець осені.
Також, скандал навколо "Даймонд Пей": 500 млн грн "втечуть" у кишені людей з російським паспортом.