Очікується, що у середині жовтня документ буде розглянутий у другому читанні. Основні зміни передбачають підвищення військового збору з 1,5% до 5% для громадян. Для фізичних осіб-підприємців (ФОП) 1, 2 та 4 групи він становитиме 800 грн на місяць, а для ФОП 3 групи – 1% від доходу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Також заплановане підвищення податку на прибуток: для небанківських фінансових установ до 25%, а для банків – до 50% у 2024 році. Власники АЗС зобов’язані будуть сплачувати авансові внески залежно від виду пального.
Експерти попереджають, що ці зміни можуть призвести до зростання цін на продукти на 20-30%. Наприклад, ціна хліба може зрости з 30 до 36-39 грн. Економістка Юлія Самаєва зазначає, що основний податковий тягар ляже на мікробізнес і зарплати працівників, що може призвести до зменшення росту зарплат або їх переходу в тінь.
Голова Національного банку України Андрій Пишний висловив сумніви щодо доцільності підвищення податку на прибуток банків до 50%, вважаючи за краще збільшити бюджетний дефіцит через продаж військових облігацій.
Економісти та західні партнери закликають уряд більше уваги приділяти боротьбі з корупцією та тіньовою економікою, а не підвищенню податків.
Нагадаємо, 3 варіанти бронювання від мобілізації: доведеться платити постійно
Раніше ми писали про те, що платити доведеться кожному: які податки збираються підняти
Крім того, Знай.ua повідомляв, НБУ вводить ліміти на перекази: які є вийнятки