В Україні вихід на пенсію залежить від наявного страхового стажу, що впливає на вік, у якому людина може розраховувати на пенсійні виплати.

Проте, що робити тим, хто накопичив недостатньо стажу? Для таких людей держава передбачила альтернативну допомогу, яка може замінити пенсію після досягнення 65 років. Розглянемо, які умови отримання цієї допомоги та від чого залежить її розмір.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

В Україні пенсійний вік залежить від страхового стажу і може бути 60, 63 або 65 років. У 2024 році для виходу на пенсію потрібно мати стаж від 15 до 31 року. Якщо ж людина має менше 15 років стажу, то в 65 років замість пенсії їй надаватиметься соціальна допомога від держави.

Розмір цієї допомоги залежить від двох основних факторів:

Популярні новини зараз
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця "Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще
  1. Різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність (2 361 гривня).
  2. Середньомісячний дохід сім'ї на одну людину за останні пів року.

Максимальна сума такої допомоги не перевищує 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на 2024 рік складає 3 028 гривень. Ця виплата переглядається кожні шість місяців, враховуючи зміни в доходах та майновому стані.

Пенсіонери, які грають в шахи. Фото: youtube
Пенсіонери, які грають в шахи. Фото: youtube

Отже, навіть у випадках, коли пенсійний стаж недостатній, держава забезпечує соціальну підтримку у вигляді допомоги. Це дозволяє частково компенсувати відсутність пенсії й забезпечити підтримку для тих, хто не накопичив необхідного стажу.

Нагадаємо, фейкова соціальна допомога, пенсіонер віддав 34 тисячі гривень, як не попасти шахраям?

Скільки повині платити різним категоріям пенсіонерів- детальніше на Знай.ua.

Раніше ми повідомляли, пенсійний вік зрівняли, тепер доведеться працювати довше.