Комітет Верховної Ради з питань освіти прийняв рішення про те, що виготовлення золотих і срібних медалей для випускників шкіл не повинно фінансуватися за рахунок державного бюджету. Це рішення було обґрунтоване тим, що медалі не впливають на вступ до вищих навчальних закладів, і їхня наявність не є критерієм при прийомі студентів.
Сергій Бабак казав, що з 2015 року золоті й срібні медалі більше не дають переваг при вступі до університетів, а служать лише символом успіхів у навчанні. Він відзначив, що кількість медалістів зросла: у 2019 році їх було 11,4 тисячі, а в 2024 — 24,8 тисячі, що становить 9,5% випускників.

Це викликає занепокоєння, оскільки якість освіти падає. Бабак також зауважив, що медалістів часто визначають завчасно, що може призводити до маніпуляцій з оцінками, аби «дотягнути» їх до цього статусу.

Згідно з законом, держава не зобов'язана виготовляти медалі для школярів. Наказ МОН, що це регулював, давно втратив чинність, тому комітет рекомендує МОН слідувати новому закону "Про повну загальну середню освіту".

Міністр Оксен Лісовий пропонує винести питання скасування медалей на громадське обговорення. Батьки мають різні думки: одні вважають медалі мотивацією, інші — джерелом стресу для дітей. У 2024 році на медалі витратили майже 3 мільйони гривень, а на 2025 рік планується понад 5 мільйонів.

Комітет пропонує скасувати фінансування медалей з держбюджету і перекласти витрати на місцеві бюджети або батьків. Економісти та місцеві депутати висловлюють побоювання, що ресурси для виготовлення медалей можуть бути обмежені, і можливе переведення частини витрат на батьків або скорочення інших витрат на освіту.

Популярні новини зараз
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Нагадаємо, українським дітям у Польщі платитимуть грошову допомогу: які умови

Раніше ми писали про те, що українка була в шоці від харчування в школі – таке і свиням соромно давати

Крім того, Знай.ua повідомляв, суперечить закону та приводить до булінгу: батьків закликають скаржитися на вчителів