Іноді українці стикаються з тим, що банківські термінали відмовляються приймати певні купюри. Причина такої несподіванки криється в особливостях роботи апаратів. За словами Валерія Строчкова, начальника управління організації виготовлення і захисту грошей НБУ, це може статися як із новими банкнотами, так і з тими, що мають пошкодження або сліди прання.

Нові купюри, які не мають жодних пошкоджень чи згинів, можуть викликати сумніви у терміналів. Апарат може сприймати їх як підозрілі, оскільки на них відсутні типові ознаки зносу. Парадоксально, але термінали часом не приймають абсолютно нові банкноти, вважаючи їх непрактичними або навіть підозрюючи підробку.

Людина працює з терміналом. Фото: EasyPay
Людина працює з терміналом. Фото: EasyPay

Термінали також не люблять пошкоджені чи сильно забруднені гроші. Особливу увагу техніка звертає на банкноти, які випадково потрапили до пральної машини. Через люмінесценцію паперу, яку термінал може зафіксувати після прання, ці гроші також часто не приймаються.

Якщо термінал відмовився приймати вашу купюру, не панікуйте. У банках працівники без проблем перевірять банкноту та обміняють її на іншу. Для грошей з сильними пошкодженнями потрібна експертиза Національного банку України, але для обміну потрібно, щоб у наявності було хоча б 55% купюри.

Популярні новини зараз
Військовий розповів, скільки працівників ТЦК були на фронті: "Вони навіть не знають, що це" В Україні готують новий реєстр чоловіків: що зміниться у військовому обліку Як мобілізовані "з вулиці" насправді воюють: одкровення з фронтових реалій Доплата 944 грн: хто з пенсіонерів може розраховувати на допомогу
Показати ще

Громадяни можуть звертатися до підрозділів НБУ у таких містах, як Київ, Львів, Одеса, Хмельницький, Харків та Дніпро, для обміну проблемних банкнот.

Нагадаємо, курс долара кине у розпач: вже затвердили

Раніше ми розповідали, що "Ощадбанк" залишає пенсіонерів без засобів до існування

Також, збільшення пенсії: хто може розраховувати на підвищені виплати